הקמת סביבה מתאימה לדגים

האקווריומים מתחלקים לסוגים, לפי סוג המים שהם מכילים – מתוקים או מלוחים, וטמפרטורת המים הרצויה (חמים או קרים). טמפרטורת המים במיכל נקבעת על ידי גוף חימום ותרמוסטט, וזאת כדי לתת לדגים שמקורם באזורי אקלים טרופיים סביבת חיים מתאימה.

סוגי דגים לאקווריום ולבריכה

מים מתוקים טרופיים

דגים טרופיים של  מים מתוקים מתחלקים למינים שונים. על מנת להקים אקווריום מוצלח יש להתאים את הדגים החיים במיכל זה לצד זה. לרב הזכרים יפים וצבעוניים יותר מהנקבות, והרבייה באקווריום היא דבר נפוץ עבור מינים שונים כגון מולי וגופי. סוגים אחרים מתרבים אף הם: סוגי ציקלדים, שפמנונים, חריתיים, קרפינויים, נאוויתיים ועוד. עם סוגים מסויימים של דגים, שאינם אוכלים ומזיקים לצמחים (כגון סוגים מסוימים של ציקלידים) מומלץ לשלב צמחיית מים עשירה ומגוונת, המספקת יופי וסביבה טבעית לדגים.

 

מים מתוקים קרים

גידול בבריכה, בשונה לגידול באקווריום, בדרך כלל כולל מיכל גדול בהרבה, והוא חשוף לסביבה ולתנאי מזג-האוויר. בבריכה מגדלים דגים כגון דגי זהב ודגי קוי, הרגילים לחיות בתאי מים קרים. בריכות נוי דורשות מיקום נכון ותחזוקה שוטפת. ניתן ומומלץ לשלב צמחי-מים מסוגים שונים, הפורחים לפי עונות השנה.

מים מלוחים טרופיים​

גידול זה דורש תנאים מיוחדים, והדגים ובעלי החיים שבו בדרך כלל יקרים יותר. מתאים לרב למגדלים מנוסים. יופיו מרהיב בשל ריבוי צבעים וצורות של אלמוגים ושל הדגים המאכלסים את האקווריום. דגי ים הגדלים במים מלוחים זקוקים לקירור. יש למקם את המיכל במקומות קרירים, או לחילופין, לספק להם מערכת קירור. רב המגדלים יעדיפו לשלב אלמוגים ואורגניזמים באקווריום, למתן סביבה אופטימלית לדגים, ואסתטיקה. שילוב האלמוגים נעשה בעזרת הוספת סלעים חיים, סלעים נקבוביים עם אצות קרולינה, תולעים, ספוגים, ועוד. לאחר שלאקווריום יש וותק, ניתן להוסיף שרימפסים, סרטנים, קווצי עוד, רכיכות, ומגוון של דגים קטנים ויצורים.

לובסטרים, שרימפסים, ודגים מיוחדים

דילוג לתוכן