נעים במים

הקמת סביבה מתאימה לדגים

האקווריומים מתחלקים לסוגים, לפי סוג המים שהם מכילים – מתוקים או מלוחים, וטמפרטורת המים הרצויה (חמים או קרים). טמפרטורת המים במיכל נקבעת על ידי גוף חימום ותרמוסטט, וזאת כדי לתת לדגים שמקורם באזורי אקלים טרופיים סביבת חיים מתאימה.

מים מתוקים טרופיים

דגים טרופיים של  מים מתוקים מתחלקים למינים שונים. על מנת להקים אקווריום מוצלח יש להתאים את הדגים החיים במיכל זה לצד זה. לרב הזכרים יפים וצבעוניים יותר מהנקבות, והרבייה באקווריום היא דבר נפוץ עבור מינים שונים כגון מולי וגופי. סוגים אחרים מתרבים אף הם: סוגי ציקלדים, שפמנונים, חריתיים, קרפינויים, נאוויתיים ועוד. עם סוגים מסויימים של דגים, שאינם אוכלים ומזיקים לצמחים (כגון סוגים מסוימים של ציקלידים) מומלץ לשלב צמחיית מים עשירה ומגוונת, המספקת יופי וסביבה טבעית לדגים. מגוון גדול של מיני דגים, אשר ניתן לגדל באקווריום הכולל את הציוד הנדרש. דגים ממשפחות שונות: ציקלידים, ברבורסים, טטרות, קורידורסים, נקאים ועוד.

תנאי גידול

מרבית הדגים מסוג זה זקוקים לגוף חימום ולפילטר פעיל, על מנת לשמור על טמפרטורת המים ועל נקיונם. יש לשלב בין סוגי הדגים בתבונה ובהתאם לגודל המיכל בו הם חיים.

מים מתוקים קרים

גידול בבריכה, בשונה לגידול באקווריום, בדרך כלל כולל מיכל גדול בהרבה, והוא חשוף לסביבה ולתנאי מזג-האוויר. בבריכה מגדלים דגים כגון דגי זהב ודגי קוי, הרגילים לחיות בתאי מים קרים. בריכות נוי דורשות מיקום נכון ותחזוקה שוטפת. ניתן ומומלץ לשלב צמחי-מים מסוגים שונים, הפורחים לפי עונות השנה.

בבריכת נוי שוכנים דגים הרגילים לחיות במים קרים. ביניהם דג הזהב הידוע, המופיע בצבעים שונים, דגי הקוי, טלסקופ, כיפה אדומה, ודגים הניזונים מאצות, ואשר מומלצים לבריכות שאין בהן צמחיית מים. ניתן להשיג דגים הניזונים מזחלי יתוש.

תנאי גידול

דגים מסוג זה חיים ללא גוף חימום ואף בתנאי קור קיצוניים במיוחד. יש מגוון גדול של דגי בריכה, קויים, טלסקופים, כפה אדומה ורבים אחרים. דגים אלו פחות מומלצים לגידול באקווריום הן בשל הלכלוך והן בשל העובדה שהם זקוקים למקום מחייה גדול יותר.

צילום: נעם חן

מים מלוחים טרופיים​

גידול זה דורש תנאים מיוחדים, והדגים ובעלי החיים שבו בדרך כלל יקרים יותר. מתאים לרב למגדלים מנוסים. יופיו מרהיב בשל ריבוי צבעים וצורות של אלמוגים ושל הדגים המאכלסים את האקווריום. דגי ים הגדלים במים מלוחים זקוקים לקירור. יש למקם את המיכל במקומות קרירים, או לחילופין, לספק להם מערכת קירור. רב המגדלים יעדיפו לשלב אלמוגים ואורגניזמים באקווריום, למתן סביבה אופטימלית לדגים, ואסתטיקה. שילוב האלמוגים נעשה בעזרת הוספת סלעים חיים, סלעים נקבוביים עם אצות קרולינה, תולעים, ספוגים, ועוד. לאחר שלאקווריום יש וותק, ניתן להוסיף שרימפסים, סרטנים, קווצי עוד, רכיכות, ומגוון של דגים קטנים ויצורים.
דגי מים מלוחים יחידים במינם ומרהיבים ביופיים. אחזקת אקווריום לדגי מים מלוחים ולאלמוגים דורשים לא רק מיומנות והשקעה בטיפוח וניקיון האקווריום, אלא גם כרוכים בהוצאות גבוהות מזה של אקווריום מים מתוקים. להזמנת דגים צרו איתנו קשר.

תנאי גידול

אקווריום למקצוענים, משקעינים ומביני דבר. נדרשת השקעה רציפה על מנת להנות ולתת לדגים, לאלמוגים, ולפרוקי הרגליים תנאים אופטימליים.

אצלנו בנעים במים ניתן לרכוש מגוון גדול מאוד של צמחי מים לאקווריום ולבריכה.

המלאי משתנה מעת לעת, בהתאם לביקוש ולעונות השנה.

צמחיה לאקווריום

צמחיה טבעית באקווריום דורשת טיפול ותחזוקה. באקווריום מסוג זה משתלבים דגים מים מתוקים מסוגים שונים. צמחיה טבעית מוסיפה יופי, מספקת לדגים סביבת חיים טבעית ושומרת על איזון המים. אצלנו בחווה מגוון צמחיה גדול, וכל הציוד הנדרש על מנת להקים מערכת צמחייה משגשגת.

צמחיה לבריכות נוי

צמחים רבים מסוגים שונים. צמחית הבריכות תלויה בעונות-השנה, ובתקופות מסויימות ניתן להנות מפריחות מרהיבות. מרבית הצמחים פורחים בין חודשי האביב ועד לעונת הסתיו. עם ירידת טמפרטורת המים, הצמחים נכנסים לתרדמת, ובטיפול מתאים, הם יתחדשו שוב עם בוא האביב.

אוהבים חיות מיוחדות?

ניתן לרכוש לובסטרים בצבעים שונים, וחיות מיוחדות אחרות

דילוג לתוכן